(فرم درخواست تعمیر پرینتر)

سیستم ثبت سفارش

سلام
از طریق پر کردن این فرم می توانید ما را از درخواست سرویس مورد نظرتان مطلع کنید و کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت و پس از انجام هماهنگی های لازم جهت تعیین وقت به محل شما می آیند

فرم سفارش خدمات ماشین های اداری

عیب یابی و تعمیرات پرینتر

در زمینه تعمیر پرینتر هرکسی نمی تواند بدون داشتن اشنایی قبلی با دستگاه کپی یا چاپگر، آن را تعمیر کند؛ و بهتر است آن را به یک فرد متخصص بسپاریم.

وقتی دستگاه پرینتر کار نمی کند باید چیکار کنیم

برای به دست آوردن اطلاعاتی درباره علت خرابی ابتدا به بخش Troubleshooting دستگاه مراجعه کنید. برای رفع مشکل و تعمیر پرینتر از کار افتادن پرینتر، باید موارد زیر را نیز بررسی کنید:

۱٫ چک کنید ببینید آیا چراغ هشدار یا پیام خطایی روی چاپگر دیده می شود یا نه. در صورت مشاهده این نوع علامت‌ها، دفترچه راهنمای محصول را بررسی کرده و ببینید دلیل هشدار چیست و چگونه باید رفع شود.

۲٫چک کنید که چاپگرتان کاغذ و جوهر به مقدار کافی داشته باشد و دستگاه به نحو کاملا ایمن به برق متصل شده باشد. دوشاخه برق را در هم در محل اتصال به پریز و هم به پشت چاپگر بررسی کنید.

در هنگام تعمیر پرینتر اگر هیچ‌کدام از این موارد مشکلی نداشت، چاپگر را خاموش روشن کنید. اگر این کار نکرد ، چاپگر را یک ‌بار از برق کشیده، دوباره به برق وصل کرده و چند ثانیه صبر کنید.

اگر از چاپگر متصل به شبکه وای-فای استفاده می‌کنید، می‌توانید یکبار مودم را خاموش روشن کنید.

رایانه‌ تان را نیز خاموش روشن کنید. گاهی اوقات اتصال بین کامپیوتر و چاپگر دچار مشکل شده و میتواند دستگاه را از کار بیندازد.

پرینتر

برطرف کردن مشکل گیر کردن کاغذ در تعمیر پرینتر

درمرحله اول مطمئن شوید هیچ‌گونه شیء، گیره کاغذ و حتی تکه‌های کوچک کاغذی در چاپگر گیر نکرده باشد. حتی گرد و غبار و یا آلودگی درون وسیله هم می‌تواند باعث این اتفاق شود، پس مرتبا داخل چاپگر را تمیز کنید.

دلیل دیگری که می‌تواند باعث رخ دادن این اتفاق شود، وجود کاغذ زیاد از حد در سینی کاغذ و یا تعبیه نادرست‌شان است. برای حل این مشکل می‌توانید سینی کاغذ را باز کرده و مطمئن شوید که با کاغذ زیاد از حد پُر نشده.

ممکن است لازم باشد آن‌ را کاملا بیرون آورده و دوباره نصب کنید. گاهی اوقات نیز بهتر است کاغذها را یک بار ورق بزنید تا مطمئن شوید که به هم نچسبیده‌اند.

اگر از کاغذ ضخیم مانند مقوا یا کاغذ عکس استفاده می‌کنید، بهتر است هر کدام را به ‌طور دستی در سینی قرار دهید تا از گیر کردن‌شان جلوگیری کنید.

حداقل یک‌بار در هفته از دستگاه خود استفاده کرده و به طور منظم تمیزش کنید.

رفع خطوط افقی روی پرینت ها

برای رفع خطوط افقی روی چاپ‌ها، از برنامه داخلی چاپگرتان جهت پاک کردن جوهر خشک‌ شده روی هد استفاده کنید.

وارد قسمت « Devices and Printer» در کامپیوترتان شوید. این قسمت به شما این امکان را می‌دهد تا ابزارهایی را برای پاک کردن هد، صفحات تست چاپ و مواردی مانند این‌ها پیدا کنید.

اگر دستگاه‌تان دارای صفحه‌نمایش است، از همان‌جا اقدام کرده و با گزینه Clean Printer Head، مشکل خطوط افقی چاپ را رفع کنید.

اما به خاطر داشته باشید که این مشکل اکثرا زمانی رخ می‌هد که استفاده زیادی از چاپگر نداشته باشید.

پس بهترین راه، استفاده مداوم از چاپگر‌تان است؛ که باعث جریان دائم جوهر شده ومسدود شدن هد را به تعویق می‌اندازد. البته تمیز کردن دستی هم گزینه بدی نیست.

برای اینکه جوهر و تونر دستگاه های لیزری و جوهر افشان زود تمام نشود چه کارهایی باید انجام بدهیم؟

می‌توانید با استفاده از کارتریج‌های جوهر و تونرِ ظرفیت‌بالا، مقدار چاپ را افزایش داده و جلوی تمام شدن سریع کارتریج را بگیرید.

راه دیگری که می‌توانید با آن از صرف هزینه اضافی خودداری کنید، جایگزینی کارتریج‌های چاپگرتان با کارتریج‌های رفرش یا استوک است.

اگر بیشتر خروجی‌تان مونوکروم یا سیاه و سفید است، یک پرینتر لیزری تک رنگ تهیه کنید تا هزینه‌هایتان به حداقل برسد. هرچند دستگاه‌های لیزری کمی گران‌ترند، اما به دلیل قیمت مناسب کارتریج‌شان، صرفه به مقیاس بالایی دارند.

چگونگی حل کردن مشکل جا نخوردن کاتریچ تونر

در صورتی که دستگاه ‌تان لیزری است،باید این مراحل را انجام دهید تا مشکل جا نخوردن کارتریج تونر برطرف شود:

۱٫ابتدا دستگاه را خاموش کرده و صبر کنید تا همه اجزا خنک شوند.

درب جلویی را باز کرده و قطعه درام را بیرون بکشید (یک قطعه لوله مانند در قسمت میانی است که در مرکز قرار داشته و پیدا کردن‌اش کار دشواری نیست).

۲٫تونر را از درام جدا کنید. کنار این قطعۀ لوله مانند دو گیره مشاهد خواهید کرد. آن‌ها را باز کرده و تونر را به آرامی به سمت خودتان بکشید. این عمل دقیقا مثل جدا کردن رم از مادربورد کامپیوتر است.

۳٫تونر جدید را به درام اضافه کرده و آن را سر جایش (داخل دستگاه) برگردانید.

۴٫اگر درب جلویی بسته نمی‌شود، یعنی تونر جا نخورده و باید با احتیاط جا به جایش کنید.
وقتی این عمل را درست انجام دهید، یک صدا مثل کلیک می شنوید.

کارتریج

برطرف کردن مشکل ارسال دستور چاپ به دستگاه

اشتباهی زمانی که بیش از یک چاپگر داریم:

اگر که سیستم فرمان را به پرینتر اشتباهی ارسال کرد، برای تعمیر پرینتر به بخش Devices ) and Printers ) در کامپیوتر خود رفته، بر روی چاپگر مورد نظرتان کلیک کنید و آن را به‌ عنوان چاپگر پیش‌فرض انتخاب کنید.

جزئیات این مراحل ممکن است در دستگاه‌های مختلف متفاوت باشد، اما انتخاب چاپگربه صورت پیش‌فرض (Default Printer) مشکل را برطرف خواهد کرد.

برای برطرف کردن مشکل پایین بودن کیفیت چاپ چه کاری باید انجام دهیم

وقتی متن چاپ ‌شده کیفیت همیشگی را ندارد، امکان دارد در تنظیمات چاپگر مشکلی به وجود آمده باشد. اگر در حال چاپ با حالت پیش‌نویس (Draft) هستید، سعی کنید رزولوشن را از طریق تنظیمات بالاتر ببرید. این امر ممکن است باعث کاهش سرعت چاپ شده و جوهر بیشتری مصرف کند، اما مشکل کیفیت متن را حل می‌کند.

چگونه می توانیم سرعت چاپ پرینتر خانگی را باغ تعمیر پرینتر افزایش دهیم

چاپ کردن در حالت پیش‌نویس (Draft) می‌تواند باعث افزایش سرعت چاپ چاپگرها شود و تا حد قابل توجهی در مصرف جوهر صرفه‌جویی کند.

دستگاه در این حالت عملکرد سریع‌تری داشته و از تولید عکس‌ها و متون پر رنگ جلوگیری می‌کند؛ اگرچه کیفیت چاپ در حالت پیش‌نویس همچنان برای بسیاری از امور روزمره کافی خواهد بود.

با انتخاب گزینه «Prints»، «Properties» یا «Settings» می‌توانید پرینت‌ها را به حالت پیش‌نویس تغییر دهید.

آیا می توانیم سرعت چاپگر وایرلس را افزایش دهیم

برای اینکارباید چاپگر را با یک کابل اترنت به روتر متصل کنید. هرچه از مودم دورتر باشید، روند چاپ زمان برتر خواهد بود.

اگر در هر صورتی نتوانستید مشکل و عیب پرینتر خود را برطرف نمایید میتوانید از خدمات تعمیرات پرینتر یا تعمیر پرینتر هایپر پرینتر استفاده نمایید.